BEZPŁATNY WEBINAR, 27 MAJA, 20:00 CEST

Jak podejść do nauki czytania u dzieci dwujęzycznych?

5 praktycznych wskazówek.

PROWADZĄCE:
dr Joanna Kołak
– psycholożka i badaczka dwujęzyczności
mgr Justyna Małyska
– logopedka pracująca z dziećmi dwujęzycznymi

Co mnie czeka?

Praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak wspierać naukę czytania u dzieci dwujęzycznych, sesja pytań i odpowiedzi, szczegóły dotyczące kursu dla rodziców „Czytam w dwóch językach!”

Webinar potrwa 60 minut.

Jak się zapisać?

Wpisz swoje imię i adres mailowy w formularzu poniżej.

Gdzie i kiedy odbędzie się wydarzenie?

Webinar odbędzie się online, 27 maja o 20:00 CEST (czas środkowoeuropejski letni). Link zostanie wysłany mailowo do osób zapisanych.

Prowadzące

Dr Asia Kołak

Dr Asia Kołak jest psycholożką i badaczką dwujęzycznego rozwoju. Pracuje w Institute of Education na University College London w Wielkiej Brytanii, gdzie prowadzi zajęcia między innymi z typowego i atypowego rozwoju czytania u dzieci (w ramach kursu akredytowanego przez British Dyslexia Association). Jako konsultantka od dwujęzycznego rozwoju wspiera rodziny i specjalistów. Jest autorką e-booka „Rozwój w dwóch językach. 50 pytań i odpowiedzi”, dostępnego po polsku i angielsku.

Mgr Justyna Małyska

Mgr Justyna Małyska jest logopedą i nauczycielem języka polskiego. Pracuje w Szkocji, gdzie jako Mówergency Polski Logopeda, na co dzień uczy dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych posługiwania się językiem mówionym i pisanym. W terapii dzieci przejawiających trudności z opanowaniem umiejętności czytania, zwraca szczególną uwagę na konieczność równoległego wzmacniania czynników warunkujących gotowość do podjęcia tej nauki.